13.11.2010 FK Rumburk - Sokol Pokratice 4:1 (4:1)

16.11.2010 10:22

13.11.2010
FK Rumburk - Sokol Pokratice 4:1 (4:1)

V posledním mistrovském zápase na podzim jsem hostili velmi silný celek Pokratic,který měl doposud střídavé výsledky,ale svou kvalitu má.Přesto jsme se chtěli se svými diváky rozloučit vítězstvím a dobrým výkonem,což se nám celkem i podařilo a zaslouženě jsme zvítězili a tím si připsali cenný skalp.

sestava: Dvořák - Pácha,Adamec,Just,Pokorný - Vyskočil,Novák,Šott,Michalína - Chlada,Škyta

střídali: Záruba za Chladu,Bohm za Michalínu,Rigo za Vyskočila

branky: Chlada 2,Michalína,Šott

tr.Fr. Dužár
První poločas začal celkem solidně a obě mužstva nasadili svižné tempo,hra se přelévala z jedné strany na druhou,ale šanci si žádné mužstvo nevytvořilo.Jako první jsme se,ale nakonec prosadili mi, kdy se ve své pozici nemýlil Jakub Chlada a ujali jsme se vedení 1:0,hosté se ale nevzdávali a okamžitě se snažili o vyrovnání,což se jim nakonec i podařilo, kdy po standartní situaci vstřelili vyrovnávací branku a tím se začínalo  od začátku.Od 30.minuty jsme ale spustili ,,brankostroj´´,kdy se nejprve po krásné akci Vyskočila a jeho centru na přední tyč prosadil Kuba Chlada,který míč jen lehce nadzvedl a tím připravil jasnou šanci pro Michalínu a ten už neměl takový problém míč dostat do branky.Další hezká akce nenechala na sebe dlouho čekat a to když Chlada,Škyta a Radek Šott vyšachovali domácí obranu a posledně jmenovaný se opět nemýlil.Další branku vstřelil ve 45. minutě po samostatné akci opět J.Chlada,kdy vystihnul hostujícímu obránci rozehrávku a řítil se sám na branku a nedal brankáři žádnou šanci.Tím stanovil konečný stav prvního poločasu na 4:1 pro nás.
Druhý poločas jsme spíše již obětovali výsledku,soustředili jsme se hlavně na plnění defenzivní práce a snažili jsme nedovolit soupeři utkání nějak zdramatizovat,což se nám celkem i dařilo.Hosté přesto své snažení nevzdali a neustále chtěli s tím to výsledkem něco udělat,obvzlášť to bylo znát když jejich trenér poslal na hřiště hned o přestávce tři nové hráče,ale jejich snaží nemělo pro ně ten potřebný efekt a žádnou branku nám již nedokázali vstřelit a myslím si že si ani nevytvořili žádnou velkou brankovou příležitost.No a když si vezmeme,že největší šanci druhého poločasu jsme měli my,kdy J.Škyta nezištnou přihrávkou vybídl ke skorování M. Vyskočila,ale ten netrefil prázdnou branku (odpověď Michala po zápase byla,že ta branka před ním byla hliníková a pohyblivá:D :D),tak naše vítězství je naprosto zasloužené.

Myslím si že jsme diváky v tomto utkání dokázali potěšit jak svou hrou,tak i výsledkem.Osobně si myslím,že nás soupeř i trochu podcenil a když chtěl s výsledkem něco udělat,tak už bylo pozdě.Nejlepšího hráče utkání nebylo pro mě těžké vybrat,stal jsem jím Kuba Chlada,který sám dvě branky vstřelil a na jednu přihrál,celkově jsme ale podali kolektivní výkon,tak uznání zaslouží všichni hráči,keří toto utkání odehráli!!