FK Rumburk - SK Plaston Šluknov 3:1 (2:1)

09.04.2011 00:09

Sobota 9.4.2011

Ve slunečném,ale větrném odpoledni jsme přívítali v derby našeho odvěkého rivala SK Plaston Šluknov.Derby je vždy vypjaté a dopředu není nikdy znám favorit,přesto pro nás byl úkol jasný a to porazit hostující mužstvo a připsat si do tabulky další 3 body.

Trenér Fr.Dužár viděl zápas takto:

O soupeři jsme před zápasem věděli pomalu vše a tak jsme se na něj pečlivě připravovali a myslím si,že nás ničím vůbec nepřekvapil.Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně s tím,že chceme do 15 minuty vsítit branku a trochu srazit odpor Šluknova,po nějakých našich náznacích,ale udeřil soupeř a to když po faulu Páchy na Lehrla,proměnil pokutový kop hostující Skyva. Vyrovnání na sebe nenechalo,ale dlouho čekat a po zahrání nepřímého kopu Havlem se před odkrytou brankou nemýlil kapitán mužstva Adamec a bylo srovnáno.Od té doby se hrál hodně bojovný fotbal s nasazením a my jsme hru kontrolovali a snažili se vsítit další branku.Velkou příležitost k tomu měl P.Havel,který ale nařízenou penaltu po faulu na Adamce neproměnil.Přesto jsme se dočkali a to když si na centra Havla naběhl J.Chlada a poslal nás do zaslouženého vedení. Po té se nepochopitelně nechal vyloučit hostující Lehrl a tím Šluknov hodně oslabil,přesto se do poločasu již nic nestalo a do kabin se šlo za našeho vedení 2:1.
Druhý poločas jsme už hru přizbůsobili na výsledek a proto byl možná trochu divák ošizen,trenéři ochladili horké hlavy svých hráčů,tak se na hřišti již tolik nejiskřilo.Hosté o desíti neměli co ztratit,tak se snažili být aktivnější,ale zůstalo jen u snahy.Nám se tím otvírala vrátka na rychlé protiútoky s kterých jsme byli hodně nebezpeční,ale branku se nám z nich vsítit nepodařilo své velké šance postupně neproměnili Chlada,Dracul,Škyta.......
Udeřilo až když na hřiště vletěl jako uragán P.Záruba,který svou aktivitou dělal hostující obraně velké problémy.Také se ale dočkal zasloužené odměny a po vysunutí a přesné přihrávce Škyty svoji šanci proměnil a stanovil konečný stav utkání na 3:1

Celkově lze říci,že utkání jsme vyhráli naprosto zaslouženě.První poločas jsme byli o dost aktivnější,důraznější a hru jsme kontrolovali.Druhý poločas se soupeř sice snažil s výsledkem něco udělat,ale žádnou šanci si nevytvořil a jeho akce vždy skončila na hranici velkého vápna,domácího brankáře prakticky pomalu neohrozil a naší obranu ničím nepřekvapil....

Sestava: Hadar - Pácha,Adamec,Just,Michalína - Vyskočil,Novák,Havel,Pilko - Chlada,Dracul

Střídali: Škyta za Havla,Záruba za Chladu,Šott za Draculu

Branky: Adamec,Chlada,Záruba