FC Přestanov - FK Rumburk 1:2 (1:2)

16.04.2011 00:16

Sobota 16.4.2011

FC Přestanov - FK Rumburk: 1-2 (1:2)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Přestanova,který bojuje o zachování soutěže v I.A třídě a na jaře podává dobré výkony.Přesto jsme tam odjížděli z cílem vyhrát a přivézt si 3 body,což se nám po boji i podařilo.

trenér Fr. Dužár viděl zápas takto:
Bohužel den před zápasem jsem museli řešit nepříjemnosti s tím,že v pátek během našeho tréninku nám někdo vykradl kabinu a hráčům odcizil mobilní telefóny,peněženky, studentské průkazy,občanské doklady,ale i platební karty.Můj úkol byl hlavně kluky připravit po psychické stránce,což určitě nebyl jednoduchý úkol,ale hráči se soustředili sami jen na fotbal a byli zdravě na soupeře nažhavený.
Teď už k samotnému zápasu. Do utkání jsme vstoupili aktivně a domácí jsme zatlačili na jejich polovinu,hned ve třetí minutě po zahraném trestném kopu mněl velkou šanci J.Chlada,ale svou šanci neproměnil.Do vedení jsme se dostali ve 12.minutě kdy se k odraženému míči dostal M.Dracul a propálil vše co mu stálo v cestě a míč skončil za zády bezmocného brankáře. Bohužel ve 25. minutě po chybě naší obrany a zálohy dokázali domácí srovnat skóre zápasu.Další branka padla ve 35.minutě kdy po hezké kombinaci J.Chlada technickou střelou na zadní tyč překonal znovu brankáře a ujali jsme se vedení 2:1,s tím se také odcházelo do kabin.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jak ten první a my jsme se pokoušeli vstřelit třetí branku,která by možný odpor domácího mužstva zlomila,bohužel své největší šance neproměnili P.Michalína a J.Chlada,tak naděje domácích pořad žila.Snažili se nás převážně ohrožovat ze standartních situacích,které měli hodně nebezpečné.Po jedné takové byl už náš brankář překonán,ale na brankové čáře ho zastoupil T.Just,který míč dopravil do bezpečí.Jelikož žádné mužstvo už branku nevstřelilo skončilo utkání našim těsným vítězstvím 2:1.

Celkově k zápasu můžu říct,ze naše vítězství se nerodilo lehce,soupeř hraje o všechno a bojoval do poslední minuty.Hráči dnes makali a je jen škoda,že se nám v druhém polačase nepodařilo vstřelit branku,tím by utkání bylo asi rozhodnuto.Takhle to bylo pro diváka hodně aktraktivní a nervy drásající utkání.Jsem moc rád,že kluci zápas zvládli hlavně po psychické stránce a zaslouženě si vítězství vybojovali.Teď bude důležité body získané venku potvrdit doma a porazit silný Mojžíř...

Sestava: Hadar - Pácha,Adamec,Šikýř,Just - Dracul,Novák,Havel,Ryšan - Chlada,Šott

Střídali: Michalína za Šotta,Vyskočil za Ryšana

branky: Dracul,Chlada